507-775-127

Potrzebujesz nowego auta? Sprawdź dlaczego warto wybrać leasing, zamiast kredytu bankowego?

Leasing staje się ostatnio coraz popularniejszym sposobem finansowania dóbr. Mimo to, bardzo wiele osób decyduje się pójść znaną sobie ścieżką, zaciągając kredyt bankowy na niezbędne w firmie inwestycje i projekty. Czy wzięcie kredytu bankowego jest w tej sytuacji rzeczywiście lepszym rozwiązaniem? Jakie warunki muszę spełnić starając się o leasing? Która forma finansowania będzie lepsza dla młodej firmy, która nie może poszczycić się jeszcze znacznymi dochodami?
Aby poznać odpowiedzi na te oraz inne pytania, poznaj opinie naszych ekspertów.

  • Wybierając kredyt bankowy na zakup samochodu musisz liczyć się z większą niż w przypadku leasingu, ilością formalności. Ocena zdolności kredytowej jest zdecydowanie bardziej rygorystyczna, a sama procedura bankowa trwa znacznie dłużej. Pamiętaj także, że wybierając kredyt samochodowy nie będziesz w stanie sprzedać auta przed wygaśnięciem umowy kredytowej. Samochód stanowi zazwyczaj zabezpieczenie pożyczki, dlatego jego sprzedaż jest z reguły niemożliwa lub mocno ograniczona. W przypadku umowy leasingowej to leasingodawca pozostaje właścicielem pojazdu. Ty, płacąc określonej wysokości ratę stajesz się jedynie użytkownikiem przedmiotu umowy. Proste, przejrzyste procedury i minimalna ilość formalności sprawiają, że coraz więcej firm i osób prywatnych decyduje się na taką inwestycję.
  • Leasing będzie zdecydowanie lepszym wyborem w przypadku młodych firm, które nie mają jeszcze ugruntowanej pozycji na rynku. Zdolność kredytowa takich podmiotów jest niewielka, a procedura prowadząca do zaciągnięcia kredytu żmudna i skomplikowana. Aby firma była dla banku wiarygodnym klientem, często wymagany jest roczny lub nawet dwuletni staż prowadzenia działalności. Aby starać się o leasing, musisz mieć przy sobie jedynie dokumenty potwierdzające rejestrację działalności oraz dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie wyboru najkorzystniejszej oferty leasingowej dla młodej firmy, skontaktuj się z nami. Dzięki szerokiemu doświadczeniu i stabilnej pozycji na rynku oferujemy szeroką bazę ofert, dostosowanych do poszczególnych potrzeb i preferencji naszych klientów.
  • Leasing, zwłaszcza w przypadku przedsiębiorców, niesie za sobą także znaczne korzyści podatkowe. Szczególnie popularny na polskim rynku jest leasing operacyjny. Korzystając z leasingu nie dokonuje się amortyzacji, ale w firmie można rozliczać w całości wydatki ponoszone na opłacenie rat leasingowych i innych opłat związanych z leasingiem. W przypadku kredytu samochodowego, bank najczęściej figuruje w dowodzie osobistym jako współwłaściciel samochodu. Oznacza to, że możliwość amortyzowania części jest ograniczona do procentowego udziału właściciela firmy (50%). Część wartości należącą do banku można rozliczyć w kosztach (amortyzować) po spłaceniu wszystkich rat kredytu, gdy bank nie jest już współwłaścicielem.
  • Decydując się na leasing samochodu, sprzętu lub urządzeń rolniczych możesz dopasować ofertę do swoich możliwości finansowych. Leasingodawcy są zdecydowanie bardziej elastyczni w zakresie negocjacji warunków umowy. W przypadku banków, wymagania związane z otrzymaniem i spłatą kredytu są określone odgórnie i bardzo ciężko o jakiekolwiek negocjacje w tym zakresie.
  • Po wygaśnięciu umowy leasingowej możesz (ale nie musisz) wykupić użytkowany samochód na atrakcyjnych warunkach. Dobrym pomysłem może się okazać także wybór nowszego, lepiej wyposażone, dostosowanego do aktualnych potrzeb auta i … podpisanie kolejnej umowy leasingowej.